Pierwsza NOC BIBLIOTEK w naszej szkole!

Biblioteka, Szkoła Podstawowa

Pierwsza NOC BIBLIOTEK w naszej szkole!

paź 10, 2023 | Biblioteka, Szkoła Podstawowa

Dnia 7 października br. odbywała się już IX edycja Nocy Bibliotek w naszym kraju. To akcja, która poprzez organizowanie różnorodnych działań i wydarzeń stara się zachęcić do korzystania z bibliotek, czerpania z ich zasobów i uczestniczenia w działaniach kulturalnych. Jest to również czas spotkań czytelników, rozmów
o książkach i przekonywania do czytania. Tegoroczna edycja otrzymała hasło „Absurd nie czytać”.

Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się w piątek 6 października w godzinach wieczornych w bibliotece szkolnej, aby po raz pierwszy uczestniczyć w tej akcji. Wśród zaplanowanych zadań znalazły się między innymi: „puzzlowe wyzwanie”
ze słuchaniem audiobooka pt. „Mały Książę”, po to aby poznać inne możliwości „czytania” oraz ciekawą formę relaksacyjną, jaką jest uważne słuchanie.
Część uczniów oprócz ukochanych maskotek czy poduszek, zabrała ze sobą książki, aby o nich poopowiadać i zachęcić do czytania czegoś innego niż lektury.
Po rozmowach o własnych księgozbiorach przedstawiono krótką historię
EX LIBRISÓW i uczestniczono w warsztatach tworzenia własnych dla charakteryzowania prywatnych zasobów bibliotecznych.

Przy tej okazji wyjaśniono również uczestnikom idee ekologicznego
i modnego w ostatnich latach bookcrossingu. Można było też włączyć się w akcję: „Podziel się książką” i podarować książkę szkolnej bibliotece, aby mogła znów żyć
w myśl zasady, że żyje tyle razy ile jest czytana. Dzięki temu biblioteka wzbogaciła się o kilka nowych egzemplarzy książek dla dzieci. Finałem naszej szkolnej NOCY BIBLIOTEK była projekcja filmu pt. „Moja mama gorylica”.

Wieczór okazał się strzałem w 10 zarówno pod względem edukacyjnym,
jak i integracyjnym oraz czytelniczym. Było mnóstwo śmiechu, rozmów
i wspólnych zabaw, było też słodko, a wszystkiemu towarzyszył dobry humor i…chęć pozostania z książkami do samego rana. Na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki. Do zobaczenia za rok?

ED

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.