Pasaż Odkryć w Tarnowie –wycieczka klasy V

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Pasaż Odkryć w Tarnowie –wycieczka klasy V

gru 11, 2023 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

30 listopada uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni Barbary Konieczny oraz pani Eweliny Koniuszy wspólnie spędzili czas na integracyjno- edukacyjnej wycieczce do Tarnowa. Po przyjeździe udali się na spacer po Starym Mieście. Na chwilę zatrzymali się przy Bimie oraz w Bazylice Katedralnej. Celem wyjazdu było jednak Centrum Nauki i Techniki „Pasaż Odkryć” w Tarnowie. Pobyt w tym miejscu podzielony był na 3 części:
I. Seans w planetarium
Tu uczniowie poznali panią Justynę, która wykonuje zawód astronoma. Od niej dowiedzieli się, że niebo nad ich głowami ciągle się zmienia. Mieli okazję obserwować niebo nad Tarnowem w różnych porach roku. Pani astronom nauczyła piątoklasistów rozpoznawać gwiazdozbiory. W teście sprawdzającym tę umiejętność wypadli znakomicie.
II. Warsztaty ekologiczne
W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali kule do kąpieli oraz mydełka zapachowe. Pani Beatka opowiedziała im też o brudzie oraz sposobach walki z nim.
III. Ekspozycja
Pod opieką przewodnika uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę o badaniach i odkryciach słynnych naukowców związanych z Tarnowem. Ksiądz Michał Haller, Karol Olszewski oraz Jan Szczepanik poprzez interaktywny przekaz zachęcali zwiedzających do odkrywania w sobie pasji, ciągłego rozwoju i poszerzania horyzontów.
Pobyt w Tarnowie zakończył się wspólnym posiłkiem w restauracji. Wycieczka była jednocześnie prezentem mikołajkowym oraz nagrodą za najwyższą frekwencję w ubiegłym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie 🙂

BK

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.