NASZE UCZENNICE WŚRÓD ZWYCIĘZCÓW

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

NASZE UCZENNICE WŚRÓD ZWYCIĘZCÓW

lis 13, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

20162017 20161030 zakliczynskie zauszki pf 1478791237 800x600W dniu 30 października (w niedzielę) po raz pierwszy odbyły się w ratuszu w Zakliczynie „Zakliczyńskie zaduszki” – projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego przez Stowarzyszenie „Klucz” działające przy ZCK. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia był Konkurs poezji i prozy im. Wandy Dudzik- przedwcześnie zmarłej rok temu kustosz. Mogli w nim wziąć udział gimnazjaliści z Pogórza. Naszą szkołę reprezentowały trzy gimnazjalistki, których zadaniem było wyrecytowanie dwóch utworów o tematyce zaduszkowej. Dziewczyny wypadły bardzo dobrze, plasując się na II miejscu (Zuzanna Krzyżak, która zaprezentowała wiersze: „Znicze” Danuty Wawiłow oraz „Barbie” Anny Banasiak) oraz na III miejscu (Klara Olszewska, która wyrecytowała utwory: „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej i „Zabrałeś nadzieję” Barbary Wrzesińskiej). Trzecia uczestniczka, Daria Zuchowicz, za prezentację wierszy: „Polskie cmentarze” Zbigniewa Jerzyny i „Śmierć” nieznanego autora otrzymała wyróżnienie.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert „W taką ciszę” w wykonaniu zespołu Drabina Jakuba Trio w składzie: Paweł Dudzik – gitara i wokal, Marcin Dyjak – harmonijka ustna oraz gościnnie przybyły do Zakliczyna – Jacek Królik.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorkom. Równocześnie mamy nadzieje, że nie była to jednorazowa inicjatywa i za rok znów będziemy mogli uczestniczyć w „Zakliczyńskich zaduszkach”.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.