Nasza nowa Podopieczna!

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Nasza nowa Podopieczna!

paź 22, 2023 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Już od 12 lat nasza szkoła dzięki wsparciu nauczycieli, rodziców i uczniów uczestniczy w akcji charytatywnej „Adopcja Serca” prowadzonej przez Pallotyński Sekretariat Misyjny. Jest to niezwykły program pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych takich jak: Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Brazylia. Głównym celem „Adopcji Serca” jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Włączając się w nią stajemy się w pewnym sensie rodzicami adopcyjnymi, otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dziecko. Przyjmujemy na siebie duży obowiązek, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialność za los drugiego człowieka.
Poprzez dokonywane wpłaty pomagamy jednemu, konkretnemu dziecku, opłacając jego szkołę, finansując zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest dla niego niezbędne. Udział w akcji pozwala także uświadomić uczniom naszej szkoły konieczność niesienia pomocy bardziej potrzebującym, ukazać siłę i ogromne możliwości pracy zbiorowej oraz uwrażliwić na krzywdy i potrzeby innych.
Naszą pierwszą podopieczną była Dorcas S., dziewczynka z Rwandy, uczęszczająca wówczas do 3 klasy szkoły podstawowej. W maju 2018r. adopcja Dorcas została zakończona.
W maju 2023r. została także zakończona adopcja chłopca z Wybrzeża Kości Słoniowej – Julesa T.
Od października br. naszą nową Podopieczną jest sześcioletnia dziewczynka – Natacha C. z Burkina Faso.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak pięknej akcji. Dla nas jest to niewielkie wyrzeczenie, a dla dzieci z Afryki szansa na ŻYCIE!
Dziękujemy za zaangażowanie, które, mamy nadzieję, nigdy nie ustanie.

MM

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.