Nasi uczniowie w zwycięskiej grupie!

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Nasi uczniowie w zwycięskiej grupie!

lip 6, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

W maju 2016r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie odbyła się 1 Edycja Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego „Zabytki krajów anglojęzycznych”. Konkurs był adresowany do uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Głównym celem tego konkursu było poszerzanie wiedzy uczniów na temat krajów anglojęzycznych, w szczególności ich architektury
i pięknych, niesamowitych miejsc na całym świecie. Ponadto uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi talentami artystycznymi, kreatywnością, a przede wszystkim ogromną wyobraźnią na tle innych szkół.

Rywalizacje uczniowską zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych. W klasach 1-3 szkoły podstawowej, współzawodnictwo polegało na wykonaniu bryły zabytku, obiektu lub ciekawego miejsca krajów anglojęzycznych w układzie przestrzennym. W klasach 4-6 wymagania były podobne jak w klasach 1-3, jednak tutaj należało do pracy dołączyć opis w języku angielskim do 120 słów. Trzecia kategoria wiekowa była przeznaczona dla uczniów gimnazjum, którzy musieli wykazać się nie tylko zacięciem artystycznym, ale również bogactwem angielskiego słownictwa i znajomością gramatyki, by stworzyć niepowtarzalną pracę wraz z opisem do 250 słów. Technika wykonania prac była dowolna, a wybór materiału, z którego miała być wykonana praca zależał głownie od uczniów.

Do konkursu zgłosiło się aż 116 uczestników, zarówno  uczniów szkół podstawowych
jak i gimnazjum. Wśród wszystkich uczestników znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej reprezentowali nas Julia Hekłowska oraz Michał Potępa
z klasy II. Z klas IV-VI w konkursie udział wzięli Weronika Chwistek, Weronika Kubik, Justyna Słomska, Mariusz Wójcik oraz Jakub Mosio (praca wspólna) i Paulina Kubik oraz Martyna Iwaniec (praca wspólna). Spośród naszych gimnazjalistów do konkursu przystąpili Karolina Kochan, Jarosław Kubik, Jakub Koza oraz Mateusz Osysko (praca wspólna). Wysiłek, trud, cierpliwość, kreatywność, precyzja opłaciły się. Nasi gimnazjaliści zajęli miejsca w samej czołówce. Praca Karoliny Kochan uplasowała się na miejscu pierwszym, a dzieło Jakuba Kozy oraz Mateusza Osysko zdobyło miejsce drugie. Wszystkie prace konkursowe naszych uczniów były niezwykłe, o czym można się przekonać oglądając galerię zdjęć.                

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie talentu, wyobraźni, kreatywności!!!

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.