Najkulturalniejsi naszej szkoły!

W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Najkulturalniejsi naszej szkoły!

cze 4, 2012 | W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

20112012 tablicaSamorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził Konkurs na Najkulturalniejszą Uczennicę i Najkulturalniejszego Ucznia Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2011/2012 w kategorii klas II – III oraz IV-VI. Konkurs odbył się pod hasłem: „Kultura – to, co zostaje, gdy zapomnisz wszystko, czego się nauczyłeś”.

W klasach II – III konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap polegał na wypełnieniu przez wychowawców kwestionariusza kulturalnego ucznia, w którym oceniana była częstotliwość występowania określonych, prawidłowych postaw wzorowego ucznia. Spośród osób, które uzyskały największą liczbę punktów wyłoniono w drodze głosowania wśród uczniów i nauczycieli laureatów. Zwycięzcami w tej kategorii zostali: Karolina Kochan z klasy III oraz Paweł Oleksyk z klasy II.

Uczniowie z klas IV – VI rywalizowali w czterech etapach. Pierwszy z nich to nominacja przez wychowawców dwóch chłopców i dwóch dziewczynek, walczących w drugim etapie o głosy w wyborach przeprowadzonych wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Do trzeciego etapu zakwalifikowało się ośmiu uczestników, którzy pisali test sprawdzający znajomość zasad savoir vivre’u. Sprawdzian zaliczyło cztery osoby, które w końcowym starciu musiały zmierzyć się ze scenkami sytuacyjnymi i opisać, jakie zachowanie powinno charakteryzować kulturalnego człowieka w każdej z nich. Zwycięzcy w tej kategorii to Dominika Guzik z klasy VI oraz Kamil Kwiek z klasy IV. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Równocześnie mamy nadzieję, iż konkurs ten pozwolił wszystkim uczniom przypomnieć sobie zasady właściwego i kulturalnego zachowania, które będą im towarzyszyć każdego dnia.

Poniżej załączamy test, który pozwoli Wam sprawdzić i ocenić swoje zachowanie.

Pobierz test

http://zssiemiechow.pl/images/tablica.JPG

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.