mLegitymacja DLA UCZNIÓW!

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

mLegitymacja DLA UCZNIÓW!

gru 10, 2019 | W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

20191210 mlegitymacja l

Wielu dorosłych korzysta z mTożsamości, czyli dowodu w telefonie. Uczniowie także mogą mieć swój dokument – legitymację szkolną – w cyfrowej wersji. To duże ułatwienie, biorąc pod uwagę, że telefon stał się nieodłączną częścią życia i mamy go zawsze przy sobie. mLegitymacja szkolna nie zniszczy się tak szybko, jak jej papierowa wersja (która nie zmieniła formy, wciąż jest to kawałek grubszego papieru ze zdjęciem przyczepionym zszywkami). I na pewno o wiele łatwiej i szybciej ją znaleźć – czy to podczas kontroli biletów w autobusie, czy w innych sytuacjach, gdy uczeń chce skorzystać z przysługujących mu zniżek.

mLegitymacja to pełnoprawny dokument. Identycznie jak papierowa legitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulg i zniżek

mLegitymacje pobierzemy zarówno na telefony z Androidem, jak i te z systemem iOS, mLegitymacja szkolna działa jedynie w systemie Android (aby uruchomić aplikację, niezbędny jest system w wersji co najmniej 6.0). Trwają zaawansowane prace w ministerstwie cyfryzacji aby działała także na iOS- mam nadzieje, że będzie to szybko!. Jesteśmy jako jedna z pierwszych szkół w Polsce, która umożliwia uczniom mlegitymację!

mLegitymacja jest bezpłatna, nowoczesna i bezpieczna. Trudno ją podrobić, ma zabezpieczenia, które umożliwiają wizualną weryfikację – hologram, animowaną flagę. Legitymacja w wersji cyfrowej ma także umocowanie prawne – to rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

Wszystkie informacje na temat nowej usługi cyfrowej mLegitymacja oraz pomocy w konfiguracji sprzętu cyfrowego udziela nauczyciel mgr Robert Kraj

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.