MLECZNE URODZINY KOTA MLECZYSŁAWA

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

MLECZNE URODZINY KOTA MLECZYSŁAWA

kwi 11, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

201803 imienieny kota mleczyslawa img 20180320 084310 l 1000LINK DO GALERII

          W marcu uczniowie klas I – III dołączyli do programu „Mam kota na punkcie mleka”, realizowanego przez Polską Izbę Mleka. Celem kampanii jest podniesienie świadomości dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania mleka i przetworów mlecznych, dla zdrowia i prawidłowego rozwoju.

          Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Anną Wójcik wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mleczne urodziny kota Mleczysława”, w którym zajęli zaszczytne II miejsce. Dzieci w ramach konkursu zrealizowały scenariusz mlecznych urodzin kota, podczas którego powstały prace plastyczne zachęcające do spożywania produktów mlecznych. Dowiedziały się również jakie składniki odżywcze zawiera mleko, uczestniczyły w degustacji i wybierały najsmaczniejszy, według nich, produkt wytwarzany z mleka. Na zakończenie zaśpiewały urodzinową piosenkę dla kota Mleczysława. Te wszystkie działania zdobyły uznanie jury konkursu, dzięki czemu klasa I znalazła się wśród laureatów, zdobywając dyplom oraz nagrody.

AW

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.