Mikołajkowy wyjazd klasy 4

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Mikołajkowy wyjazd klasy 4

gru 9, 2023 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Dnia 5 grudnia br. w przeddzień jednego z ulubionych dla wielu dni w roku, uczniowie klasy 4 sprawili sobie prezent w postaci wspólnej wycieczki. Cała klasa wraz z wychowawczynią i opiekunami panią Pauliną Ulanecką oraz panią Haliną Nosek udała się niebieskim busem 🙂 do Jasła. Pierwszym punktem programu była wizyta w Generatorze Nauki GEN – miejscu, w którym nauka bawi. Dwugodzinny pobyt w Strefie Ekspozycyjnej umożliwił uczniom skorzystanie z 62 stanowisk i interaktywnych wystaw popularnonaukowych dotyczących matematyki, chemii, fizyki i świata kosmosu. Uczniowie mieli m.in. możliwość sterowania łazikiem marsjańskim, poduszkowcem, poznania działania przekładni zębatych czy odbycia przejażdżki pojazdem na kwadratowych kołach. Ponadto wizyta w Generatorze pozwoliła uczniom poznać budowę Układu Słonecznego, warunki występujące na planetach, a także możliwości pozyskiwania energii z różnych źródeł.
Możliwość wykonania doświadczenia była doskonałą szansą dla uczniów, by zrozumieć dane zjawisko i poznać jego praktyczne zastosowanie w codziennym życiu – doskonała inspiracja do poszukiwania i zdobywania wiedzy.
Następnie czwartoklasiści odwiedzili Strefę Kreatywności, która umożliwiła im wykonanie różnego rodzaju prac manualnych. Dużą frajdą była możliwość zaprojektowania miasta przyszłości przy wykorzystaniu gry Smart City. Uczniowie musieli zaprojektować miasto tak, by było ono „wygodne” dla jego mieszkańców, a przy okazji dostosowane do wymagań związanych z proekologicznymi aspektami – a po zakończeniu pracy projekt został profesjonalnie sprawdzony – wyszło całkiem nieźle! Przed wyjściem z Generatora Nauki uczniowie wstąpili na krótką chwilę do Mediateki – miejsca spotkań z kulturą multimedialną i nowymi technologiami.
Każdy prezent kojarzy się ze słodyczami stąd kolejne kroki w czasie wycieczki zaprowadziły czwartoklasistów do Muzeum Lizaka. Tutaj podczas godzinnej prezentacji uczniowie mieli okazję zobaczyć autentyczne urządzenia przemysłowe, na których były i są wytwarzane lizaki i karmelki, poszerzyć wiedzę na temat rodzajów cukrów, aromatów i barwników oraz opisu historycznego dostępności słodyczy, a także podziwiać największy w Polsce, stukilogramowy lizak. Na koniec czwartoklasiści i ich opiekunowie stanęli za ladą produkcyjną i zrobili swojego własnego lizaka!
Po solidnej dawce atrakcji przyszedł czas na regenerację sił i solidny posiłek, który tym razem uczniowie przygotowali sobie sami. Wyposażeni w profesjonalne fartuchy kuchenne i czapki wzięli udział w warsztatach robienia pizzy. Wszyscy przygotowali swoje pizze według własnego uznania, następnie upiekli je i skonsumowali w błyskawicznym tempie 🙂
Dzień pełen wrażeń minął równie szybko jak droga powrotna do Siemiechowa.

MM

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.