ŁYK KULTURY I SZTUKI

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

ŁYK KULTURY I SZTUKI

kwi 11, 2019 | W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

20190326 koncert dla niepodleglej l

„Eviva l’arte”!

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

 

Dnia 26 marca o godzinie 18:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się koncert zatytułowany: Dla Niepodległej, w którego skład wchodziły: Sinfonia Polonia Renāte Stivrina oraz Drzewa wieku wolności Grzegorza Majki z librettem Ryszarda Ostrowskiego.

Mieliśmy (uczniowie pod opieką: pani Renaty Słomskiej, pani Marty Pawlik-Włudyki, p. Waldemara Gądka oraz pana dyrektora – Grzegorza Kierońskiego) zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu, które uświetniło wiele ważnych osobistości.

Mogliśmy podziwiać piękny śpiew solowy, jak i chóralny, a przede wszystkim Wielką Orkiestrę Symfoniczną Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach, w której grają uczennice z naszej szkoły. Wielkie brawa dla Nich! Koncert okazał się bardzo emocjonujący i pouczający. Wyjazd do filharmonii był dla nas dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą. To bardzo wartościowe, a dla niektórych – całkiem nowe doświadczenie. Wspaniali muzycy zapewnili nam duchową ucztę, dzięki której mogliśmy delektować się pięknem nastroju każdego utworu. Z przyjemnością wybralibyśmy się tam ponownie, by doznać tych wrażeń jeszcze raz.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.