‘Little Red Riding Hood’

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

‘Little Red Riding Hood’

kwi 14, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 20132014 img 5515‘Little Red Riding Hood’ czyli Czerwony Kapturek w angielskiej wersji językowej z nową wesołą fabułą to tytuł przedstawienia, które zostało przygotowane przez grupę teatralną pod okiem Pani Małgorzaty Majka, a którego premiera odbyła się 10 kwietnia 2014r. w naszej szkole. Uczniowie klasy V i VI wcielili się w role postaci z bajki prezentując nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale przede wszystkim językowe. W przedstawieniu udział wzięli: w roli tytułowego Kapturka – Karolina Kochan, w roli jej rodziców Julita Łyszczarz oraz Aleksandra Guzik, w rolę babci wcieliła się Daria Zuchowicz, koleżanki Kapturka oraz późniejsze zajączki to Gabriela Łyszczarz oraz Gabriela Krzyżak, Mateusz Osysko wystąpił jako lekarz, w rolę podstępnego wilka wcielił się Jakub Koza, odważnym myśliwym okazał się Bartłomiej Kwiek, wytrwałymi drzewami były Gabriela Korzeniowska, Klaudia Michalik, Aleksandra Ozga oraz Agnieszka Pres, a całość przedstawienia poprowadziły Gabriela Kwiek oraz Zuzanna Krzyżak. Wspaniałe kreacje aktorskie uczniów, piękna scenografia, zabawne dialogi, wesoła ścieżka dźwiękowa przeniosły nas w bajkowy świat Czerwonego Kapturka i pozwoliły uczestniczyć w nietypowej lekcji języka angielskiegoJ.

Bezpośrednio po przedstawieniu odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie I etapu edukacyjnego uczestniczyli w rywalizacji międzyklasowej i w tej kategorii pierwsze miejsce zajęła klasa III. Uczniowie klas IV-VI przygotowywali występy solowe sięgając do repertuaru współczesnych zespołów brytyjskich i amerykańskich. W tej kategorii zwyciężyła Agnieszka Pres z klasy VI, drugie miejsce zajęła Gabriela Łyszczarz z klasy VI, a trzecie Gabriela Kwiek również z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.