LET’S GO … Z JĘZYKAMI DOOKOŁA ŚWIATA

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

LET’S GO … Z JĘZYKAMI DOOKOŁA ŚWIATA

maj 16, 2017 | W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

20170509 11 lets go img 8663 m

‘Let’s go…z językami dookoła świata’
z sukcesami uczniów naszego gimnazjum

W dniach 9 i 11 maja 2017r. odbył się Międzygminny Turniej dla Gimnazjalistów ‘Let’s go…
z językami dookoła świata’, którego głównym organizatorem było Gimnazjum Publiczne
w Ciężkowicach, a honorowy patronat objął Burmistrz Gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz oraz Starosta Powiatu Tarnowskiego Pan Roman Łucarz.

Głównymi celami całego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań i zdolności językowych uczniów, motywowanie uczniów do nauki języków obcych, promowanie postawy otwartości, tolerancji wobec innych kultur, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej
i twórczego działania uczniów. Projekt był również doskonałą okazją do promowania uczniów o wyjątkowych zdolnościach na szerszym forum, gdyż do rywalizacji przystąpiły szkoły z gminy Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski oraz Gromnik.

Dwudniowy turniej składał się z 5 konkurencji:

  1. Konkurs języka angielskiego  ‘Let’s go… z angielskim przez świat’ – w którym 2 reprezentantów szkoły pisało test leksykalno – gramatyczny, wzbogacony szczegółowymi pytaniami z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowały Karolina Kochan oraz Gabriela Łyszczarz.
  2. Konkurs piosenki obcojęzycznej „Z piosenką dookoła świata”. W tej kategorii walczyła Paulina Kubik
  3. Konkurs plastyczny pt. „Warto uczyć się  języków obcych” – w którym należało wykonać plakat promujący języki obce oraz ukazujący korzyści wynikające z ich znajomości. Zdania tego podjęła się Wiktoria Gubała  4. Konkurs na prezentację multimedialną „Wirtualny spacer po stolicy” – prezentujący walory stolicy wylosowanego wcześniej państwa – w naszym przypadku był to Berlin. Reprezentantką naszej szkoły w tej dyscyplinie była Zuzanna Krzyżak.
  5. Konkurs „Festiwal państw” – polegający na przygotowaniu stoiska promującego wylosowane wcześniej państwo oraz przedstawieniu jego kultury i obyczajowości w 10 – minutowej słowno – muzycznej prezentacji. W losowaniu przypadli nam w udziale nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy.  Drużynę zaś stworzyły: Patrycja Martyka, Sabina Żaba oraz Martyna Iwaniec.

Opiekunem całego przedsięwzięcia była Pani Małgorzata Majka.

Konkurs w każdej kategorii wyłaniał zwycięzców trzech pierwszych miejsc, którzy otrzymywali dyplomy i nagrody rzeczowe. Każdy zaś uczestnik gromadził punkty dla swojej szkoły, które po zakończeniu rywalizacji zostały zsumowane i wyłoniły zwycięzców I, II i III miejsca wśród szkół.

Uczniowie naszego gimnazjum zaznaczyli swoją obecność podczas turnieju zdobywając następujące miejsca:

Wiktoria Gubała – I miejsce w konkursie plastycznym;

Karolina Kochan – III miejsce w konkursie języka angielskiego;

Paulina Kubik – IV miejsce w konkursie piosenki obcojęzycznej.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w turnieju wykazali się dużym zaangażowaniem, rzetelnym przygotowaniem, odpowiedzialnym podejściem do zadań, co zaowocowało zdobyciem przez nasze gimnazjum III miejsca w całym turnieju!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy również w tym miejscu Rodzicom uczniów, którzy włączyli się
w pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

Udział w tym projekcie wymagał bardzo dużego nakładu pracy, ale stworzył także fanatyczne możliwości zdobycia wiedzy, rozwoju oraz sprawdzenia swoich kompetencji językowych
w rywalizacji z uczniami innych szkół, wzbogacenia doświadczenia. Turniej był także doskonałą okazją do świetnej zabawy, zawarcia nowych znajomości i rozwoju własnej osobowości.

Bardzo dziękuję uczestnikom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc przy organizacji naszego udziału w tym projekcie. Mam nadzieję, iż w przyszłym roku stworzymy równie silną drużynę!

Obszerniejsza relacja wkrótce na www.pogórze24.pl

 FOTO – RELACJA >> 

MM

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.