LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

paź 23, 2017 | W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

20171021 lekcja historii i patriotyzmu pf 1508769525 1000

LINK DO GALERII

W dniu 21 X (w sobotę) odpracowywaliśmy piątek – 4 V 2018r. W związku z tym odbyły się zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, których celem było sprzątanie cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej oraz uczczenie pamięci poległych. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zebrali się przed szkołą o godzinie 8.00, gdzie podzielili się na grupy. Każda poszła na inny, wyznaczony przez Pana Dyrektora, cmentarz. Klasy najmłodsze pod opieką wychowawców oraz księdza proboszcza udały się na cmentarz parafialny, klasy IV- VI- na cmentarz nr 181 (Dybkówka), zaś najstarsi – na cmentarz nr 182.

Na cmentarzach uczniowie uporządkowali groby, złożyli znicze i kwiaty oraz wysłuchali wykładów na temat I wojny światowej. Dzieje cmentarza wojennego nr 182 oraz różne ciekawostki z nim związane przybliżył pan dyrektor mgr Grzegorz Kieroński, a uzupełnił, mieszkający w sąsiedztwie niniejszego cmentarza, radny gminy Gromnik- pan Bronisław Kucharzyk, który również wypożyczył uczniom sprzęt potrzebny do robienia porządków. Zwieńczeniem akcji były zaduma, a także modlitwa za zmarłych.

Około godziny 12-stej grupy wróciły do szkoły, gdzie na wszystkich czekała-ufundowana przez Radę Rodziców- niespodzianka: pyszne kiełbaski z grilla.
Wizyta na cmentarzu jest doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii naszego kraju oraz kształtowania uczuć patriotycznych i szacunku do tradycji.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.