KOSMICZNE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KOSMICZNE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE

mar 17, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 20180316 mobilne planetarium astronautilius

       16 marca 2018r.  do naszej szkoły zawitało przenośne planetarium. Pod miękką kopułą przenośnego planetariumAstronautilus” doświadczyliśmy niesamowitej przygody. Poznaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory oraz wyobrażenia o niebie z bliska. Zobaczyliśmy planety, ich księżyce, piękne mgławice i odległe galaktyki.

          W spektaklu astronomicznym uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dla nich seans astronomiczny utrzymany był w klimacie zabawy z muzyką. Animator wprowadził dzieci w kosmiczny nastrój, aby opowiedzieć o układzie słonecznym i gwiazdach.

          Z kolei dla uczniów klas IV-VI oraz starszych odbył się seans pod tytułem „Kosmiczna wędrówka”. Poznali obiekty, które można zobaczyć po zachodzie słońca, charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy, gwiazdozbiory i związane z nimi legendy.

          Myślę, że warto organizować takie widowiska, ponieważ są one ciekawe i dostarczają niesamowitych wrażeń. Pobudzają wyobraźnię nie tylko dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.

Lucyna Biesek

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.