KOLEJNE SPOTKANIE Z PANEM ANTONIM MARIĄ KWIEKIEM

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

KOLEJNE SPOTKANIE Z PANEM ANTONIM MARIĄ KWIEKIEM

maj 28, 2015 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

„W ziemi tarnowskiej Siemiechów

Moje Betlejem

Dom pod strzechą

Moja wieś…”

         20 V 2015r. gościliśmy w naszej szkole Pana Antoniego Marię  Kwieka- wybitnego malarza i poetę wywodzącego się z Siemiechowa. To syn ziemi tarnowskiej, który tu spędził dzieciństwo. Jako absolwent szkoły średniej opuścił rodzinne strony, wyjechał do Krakowa, gdzie przebywa do dziś. Bardzo chętnie jednak wraca do miejsc swojej młodości. Dlatego też chętnie przyjął nasze zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością.

W ramach niniejszego spotkania odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez naszego Gościa. Wzięli w nich udział uczniowie klas V i VI. Malarz zademonstrował, jak maluje, zdradził tajniki swojej pracy, zapoznał ze swoją ulubioną techniką malarską. Wszyscy z podziwem patrzyliśmy, jak z łatwością, w sposób spontaniczny malarz kładzie warstwy farby, z której powstają piękne pejzaże, kwiaty, zwierzęta… Pan Antoni przedstawił malowanie jako coś, co może praktykować dosłownie każdy. Poza tym uzmysłowił nam, że do malowania niekonieczny jest … pędzel; można zastąpić go chociażby palcem. Jest to świetna zabawa, efektem której są piękne i naturalne dzieła. Uczniowie, zainspirowani przez mistrza i pod jego czujnym okiem, mogli się sami o tym przekonać, wykonując swoje prace. Ta część warsztatów była dla nich największą frajdą. Uczniowie odrzucili szablonowe malowanie, postawili na swobodę, malowanie „od serca”. Powstały naprawdę piękne prace. Te warsztaty uświadomiły wszystkim, że malować z powodzeniem może każdy, niezależnie od wieku i umiejętności.

Kolejnym punktem spotkania była 2. edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji naszego znakomitego gościa. Jury w składzie: Pan Antoni Maria Kwiek, Pani Marta Pawlik- Włudyka, Pani Ewelina Sowa oceniało występy dziewiętnastu recytatorów, biorąc pod uwagę przede wszystkim: interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.   

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Martyna Lis (Gimnazjalista)

II miejsce: Iwona Gucwa (Przyjdę nocą albo dniem)

III miejsce: Natalia Wróbel (Gdzie jesteś)

Wyróżnienia: Gabriela Łyszczarz (Ścienny zegar), Daria Zuchowicz (Niebo Siemiechowa)

Nagroda specjalna przyznana przez pana A. M. Kwieka: Paweł Oleksyk (Przedziwne).

            Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły – mgra Józefa Marszałka. Pan Kwiek przyznał, że bardzo się wzruszył, słuchając tak pięknych interpretacji swoich wierszy. Wszystkim uczestnikom niniejszego konkursu serdecznie gratulujemy, życząc dalszego zapału do pracy i sukcesów na niwie recytatorskiej. Składamy również podziękowanie Panu Antoniemu M. Kwiekowi za miłe spotkanie, niecodzienną lekcję malarstwa, pracę w komisji oraz życzymy wiele radości i dalszych  sukcesów artystycznych. Do zobaczenia za rok.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.