Kolejna nagroda odebrana!

maj 23, 2024 | Aktualności, Konkursy, Strefa ucznia, SZKOŁA PODSTAWOWA

20 maja 2024r. w auli Wydziału Chemii Akademii Tarnowskiej odbyło się ogłoszenie wyników V edycji Tarnowskiego Konkursu Chemicznego. Cel główny, który przyświecał wydarzeniu to umożliwienie uczniom weryfikacji swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz jeszcze większe rozbudzenie ciekawości poznawczej otaczającego świata. Podczas gali obecni byli organizatorzy oraz przedstawiciel władz uczelni. W krótkim podsumowaniu dr inż.Piotr Niemiec podał kilka danych statystycznych dotyczących konkursu m.in. informacje o 240 uczestnikach, którzy wzięli w nim udział. Jak podkreślił rywalizacja od początku była niezwykle wyrównana zarówno na płaszczyźnie szkolnej, akademickiej oraz laboratoryjnej. Ostatecznie w gronie 32 finalistów znalazło się 3 laureatów z województwa podkarpackiego i 3 z województwa małopolskiego – w tym I miejsce uzyskał uczeń Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Siemiechowie Wojciech Konieczny, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.
Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu popularnonaukowego wykładowcy Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej dr Krzysztofa Kleszcza pt. ” Fotochemia wczoraj i dziś” przeplatanego doświadczeniami z zakresu działania aktynometru.
Na koniec przewodnicząca komitetu organizacyjnego TKCh dr Agata Lada podziękowała uczestnikom, rodzicom i opiekunom naukowym i zaprosiła do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

ED

Więcej informacji o konkursie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.