Dnia 28 maja 2026 roku klasa VI pod opieką wychowawczyni oraz p. Eweliny Koniuszy – Sierakowskiej uczestniczyła w wyjeździe do kina „Marzenie” w Tarnowie, w ramach 40. Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu Polskich Filmów Pełnometrażowych. Uczniowie obejrzeli film „Za duży na bajki 3”, który ma formę profilaktyczną – zwraca uwagę na problem hejtu i cyberprzemocy w internecie oraz pokazuje, jak ważna jest odpowiedzialność za własne słowa i działania wobec innych. Główną rolę w filmie zagrał Maciej Karaś, z którym uczniowie mieli okazję spotkać się po seansie. W trakcie tego spotkania dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o pracy na planie filmowym oraz zadać pytania dotyczące filmu i zawodu aktora. Maciej Karaś chętnie rozdawał autografy oraz robił sobie zdjęcia z uczestnikami spotkania.
Po wizycie w kinie uczniowie udali się na wspólny posiłek. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Wycieczka była również formą prezentu z okazji Dnia Dziecka.
PU.




