Klasa 7 w Krynicy

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa 7 w Krynicy

cze 8, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

W dniach 6-7 czerwca klasa VII wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Kwaśną oraz p. Anetą Knapik wzięła udział w dwudniowej wycieczce integracyjno-krajoznawczej do Krynicy Zdrój. Pierwszym punktem programu był przejazd pociągiem Polregio na trasie Gromnik-Krynica Zdrój.
Po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu w Hotelu NAT udaliśmy się do Muzeum Zabawek, gdzie spędziliśmy niezapomniane chwile. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niezwykłe zabawki, którymi bawili się ich rodzice i dziadkowie. Wśród ponad 6000 wyjątkowych eksponatów znalazły się m. in. makieta Lego, ruchome instalacje, sala lekcyjna z lat 60., retro konsole, makieta kolejowa w skali h0. Kolejnym celem naszej wycieczki był spacer na Górę Parkową, gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Uczniowie skorzystali z cieszącej się ogromnym zainteresowaniem atrakcji, jaką są „Rajskie Ślizgawki”, czyli wysoka wieża, z której można zjechać „wąskimi rynnami”. Poza tym mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w „Wehikule czasu” i usiąść na retro rowerach. Po zejściu z Góry Parkowej był czas na obiad, spacer po krynickim deptaku i zakup pamiątek.
Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do zabytkowej Pijalni Jana, której powstanie datuje się na lata 1922-1923. Mogliśmy tam posmakować wód zdrojowych, takich jak: Jan, Zuber oraz Józef. Kolejną pijalnią, którą odwiedziliśmy była Główna Pijalnia, znajdująca się w centrum Krynicy Zdrój. Mieliśmy tam okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Zdrojowej oraz poczuć się jak w ogrodzie botanicznym, za sprawą zjawiskowych roślin, m.in. monster, palm, paproci czy fikusów.
Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się na stację PKP i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gromnika. Wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną. Uczniowie mimo zmęczenia wrócili zadowoleni, szczęśliwi i z pomysłami na kolejne klasowe wyprawy.

EK, AK

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.