„KATYŃ- Prawdy nie można rozstrzelać”.

W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

„KATYŃ- Prawdy nie można rozstrzelać”.

maj 3, 2012 | W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

19 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca Zbrodnię Katyńską oraz wydarzenia z 10 kwietnia 2010 r. Hasło przewodnie tej uroczystości brzmiało: „KATYŃ- Prawdy nie można rozstrzelać”.

Młodzież gimnazjalna przypomniała o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tam, na nieludzkiej ziemi zabito wiarę, nadzieję, miłość. Jednym strzałem w tył głowy. My, uczniowie gimnazjum, co roku pochylamy się z szacunkiem nad mogiłami ofiar zbrodni katyńskiej, uczestnicząc z powagą w akademii ku pamięci ofiar Katynia, Starobielska, Ostaszkowa.

Podczas akademii przypomniano też o tych, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Akademia wzbogacona była fragmentem filmu „Katyń” A. Wajdy, zdjęciami, prezentacją multimedialną oraz pięknymi piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru. Uroczystość przygotowała młodzież gimnazjalna pod czujnym okiem Pani Elżbiety Kwaśnej oraz Pani Anny Gańczarczyk

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.