KATYŃ – PAMIĘTAMY

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

KATYŃ – PAMIĘTAMY

maj 5, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

„W dni nasze kruche i drżące
Niech wspólny los nasz uniesie
Ostatni gest konających
Zdradzonych w Katyńskim Lesie…”

30 IV odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 74. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Podczas niniejszej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć: pana Antoniego Marię Kwieka- miejscowego malarza i poetę, panią Beatę Łyszczarz- przewodniczącą Rady Rodziców oraz pana Bronisława Kucharzyka- radnego gminy Gromnik.

Głównym celem akademii było przypomnienie straszliwej zbrodni sprzed lat, kultywowanie pamięci o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy, o wymordowanej polskiej inteligencji: lekarzach, naukowcach, artystach, duchownych, dyplomatach.
Ponadto upamiętnione zostały ofiary tragedii samolotu prezydenckiego, który rozbił się 10.04.2010 roku w Smoleńsku, kiedy to zginął „kwiat inteligencji polskiej”.

Opowieść o doniosłych wydarzeniach historycznych przeplatana była deklamacją wierszy, śpiewem pieśni patriotycznych oraz wzbogacona prezentacjami multimedialnymi przypominającymi tamte tragiczne zdarzenia z kwietnia 1940 roku oraz piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego.

Ważnym elementem akademii było złożenie hołdu poległym oraz zapalenie świec.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.