Kangur Matematyczny

Konkursy, Strefa ucznia

Kangur Matematyczny

cze 26, 2024 | Konkursy, Strefa ucznia

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny, który odbył się 21 marca 2024. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Siemiechowie znalazło się 22 śmiałków, którzy w tym konkursie wzięli udział. Z przyjemnością informujemy, że w tym prestiżowym konkursie dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia: Gerard Kieroński (kl. II, kategoria Żaczek) oraz Anna Konieczny (kl. III, kategoria Maluch), a uczeń Wojciech Konieczny (kl. VIII, kategoria Kadet) otrzymał wynik bardzo dobry.
Nagrody wyróżnionym uczniom oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom rozdał Pan Dyrektor 20 czerwca podczas podsumowania konkursów w naszej szkole. Natomiast Wojtek został zaproszony na uroczyste podsumowanie XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” do Krakowa. Z zaproszenia skorzystał i nagrodę odebrał 19 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki.
Cieszymy się, że praca, którą Wojtek wkłada w rozwijanie swoich matematycznych zdolności przyniosła efekt w postaci takiego sukcesu :).
Warto wiedzieć, że zadania w konkursie układa międzynarodowa komisja. Konkurs przeprowadzany jest w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach. Data konkursu i zestawy zadań są takie same dla wszystkich uczestników, których każdego roku na całym świecie jest około 6 milionów. To naprawdę niesamowite!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły! Śmiało rozpoczynajcie przygotowania do kolejnej edycji!

BK

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.