JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM

sty 3, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Jasełka z Małym Księciem - grudzień 2017.

 

LINK DO GALERII

Myślę, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie. Zapominają o tym, że  najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Za mało tej prawdzie poświęcają swojego czasu. Lecz Tobie nie wolno o tym zapomnieć. Zapamiętaj mój sekret: „Dobrze widzi się tylko sercem”. Te słowa Małego Księcia (w którego rolę wcielił się Hubert Krzyżak)  stanowiły główne przesłanie tegorocznych jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Marty Pawlik- Włudyki.   

Aktorzy unaocznili widzom problemy współczesnego człowieka, jakimi są notoryczny brak czasu oraz istnienie zła. Dzieci, młodzież, dorośli – wszyscy zajęci są tylko sobą i swoimi sprawami. Nie zwracają uwagi na bożonarodzeniową szopkę i Jezusa. A przecież… „Dziś niebo się otwiera. Dziś Bóg staje się człowiekiem. Dziś rodzi się Bóg – Miłość…”

Przesłanie tegorocznych jasełek jest bardzo czytelne i dla każdego zrozumiałe. Jednocześnie pozwala, choć przez chwilę, zastanowić się nad sensem naszego życia, nad tym, do czego zmierzamy i za czym nieustannie gonimy.

 

Jasełka z Małym Księciem - grudzień 2017.

W przedstawieniu znalazły się  też scenki biblijne związane z przyjściem na świat niezwykłego Króla – Króla Miłości – Jezusa, którego poznał Mały Książę; wizytą pasterzy oraz pokłonem  trzech mędrców, jak również scena u Heroda zakończona jego śmiercią. Dopełnieniem były bogata oprawa muzyczna oraz piękne stroje i scenografia, która  wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Na zakończenie Mały Książę wręczył Gościom oraz Nauczycielom wykonane przez uczniów serduszka z cytatem zaczerpniętym z  „Małego Księcia”, które mają przypominać nam o tym, żeby w tym coraz szybszym tempie życia nie zapomnieć o drugim człowieku, aby w sercach było miejsce na miłość do niego. Po rozdaniu symbolicznych upominków  popłynęły szczere, pełne pozytywnych emocji i rodzinnego ciepła życzenia.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie i poruszenie wśród zgromadzonej publiczności. 

W JASEŁKACH Z MAŁYM KSIĘCIEM udział wzięli:

Mały Książę – Hubert Krzyżak
Narrator – Natalia Jucha
Maryja – Paulina Kubik
Józef – Mariusz Wójcik

 

Lucyfer, Herod – Zuzanna Krzyżak
Diabeł 1 – Daria Zuchowicz
Diabeł 2 – Katarzyna Smosna
Diabeł 3 – Klara Olszewska

 

Dzieci: Anna Sorys, Karolina Grzyb, Patrycja Sołtys, Michał Potępa, Szymon Opiła, Mateusz Jamka

Młodzież: Martyna Iwaniec, Wiktoria Gubała, Weronika Kubik, Justyna Słomska, Mateusz Hadalski, Jan Wróbel

Dorośli: Aleksandra Ozga, Aleksandra Guzik, Karolina Tabiś, Karolina Kochan, Daniel Pres

Anioł – Weronika Sapała
Anioł – Zuzanna Maciak
Lektor – Dawid Hołda
Pasterze: Paweł Oleksyk, Jakub Bartosik, Karol Mosio, Piotr Gucwa (klasa II gim.)

Dworzanin – Piotr Kaczmarczyk
Wróżbitka – Weronika Chwistek

Król I – Jakub Mosio
Król II – Dawid Toboła
Król III – Piotr Gucwa (klasa VII)

Śmierć – Patrycja Martyka
Osoba z domu, w którym rodzice zajęci są sukcesami – Amelia Burnat

Śpiew: Andżelika Wadas, Anna Sorys, Paulina Kubik, Weronika Chwistek

Operatorzy dźwięku: Mateusz Osysko, Jakub Koza

 

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.