Jamna ponownie zdobyta!

Aktualności

Jamna ponownie zdobyta!

cze 21, 2023 | Aktualności

Jamna 1Jamna to kierunek, który już po raz trzeci z rzędu obieramy jako cel pieszego rajdu na zakończenie roku szkolnego. Dnia 19 czerwca br. liczna grupa uczniów z klas 4-8, a także nasi absolwenci wraz z opiekunami: panią Barbarą Konieczny, panią Jadwigą Gawełczyk, panią Eweliną Koniuszy-Sierakowską oraz panią Małgorzatą Majką zamieniła lekcje w szkolnych ławach na lekcje „pod chmurką”. Równo ze szkolnym dzwonkiem wyruszyliśmy w prawie dwudziestokilometrową trasę, przemierzając miejscowości: Siemiechów, Brzozowa, Jastrzębia, by po raz kolejny zameldować się w Domu Św. Jacka w Jamnej. Żółty szlak, który prowadził nas przez cały czas charakteryzują przepiękne krajobrazy, zarówno dookoła jak i na horyzoncie. Lasy, łąki, pola, rzeki, wzgórza i doliny – to te elementy krajobrazu, które podziwialiśmy na całej trasie rajdu, a pod nogami czuliśmy na zmianę asfalt, trawę, kamyki, a nawet błoto :).

Przepiękna pogoda, cudowne widoki, dobre humory i doborowe towarzystwo pozwoliły nie tylko cieszyć się „podróżą”, ale także pokonać zmęczenie, stąd prawie nikt nie narzekał na trudy wyprawy :). Po krótkim odpoczynku, szybkim posiłku i kilkuminutowym spacerze wróciliśmy autobusem do naszej szkoły.

Rajd pieszy to z pewnością sprawdzenie kondycji fizycznej, która z wiadomych względów najistotniejsza jest dla panów wuefistów. Ale cele zrealizowane podczas tej wyprawy wypełniłyby zajęcia z wielu innych szkolnych przedmiotów, jak choćby geografii czy historii. Opiekunowie zaś sprawdzili jak uczniowie dbają o bezpieczeństwo na drodze i szacunek wobec przyrody.

Cieszy fakt, że uczestnicy po powrocie zapowiedzieli, że w następnym roku również wyruszą w tę samą trasę – co chyba najlepiej podsumowuje naszą wyprawę.

Jak będzie, zobaczymy za rok!

MM

Jamna 2

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.