III MIEJSCE KAROLINY W GMINNYM KONKURSIE LITERACKIM

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

III MIEJSCE KAROLINY W GMINNYM KONKURSIE LITERACKIM

lis 26, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

20181108 karolina heklowska 3 miejsce w gminnym konkursie literackim pod opieka pani janiny gawelczyk l

8 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Gromniku, podczas finału projektu związanego ze 100-leciem Polski Niepodległej, Karolina Hekłowska – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Siemiechowie, pod opieką P. Jadwigi Gawełczyk odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie literackim na najciekawsze wypracowanie o rozumieniu pojęcia patriotyzmu.

Karolina w swojej rozprawce broniła tezy, iż chcąc zasłużyć na miano prawdziwego Patrioty, trzeba bardzo wiele poświęcić, a sam patriotyzm odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. Uczennica powołała się na postać Świętego Jana Pawła II, tytułowego Latarnika z noweli Henryka Sienkiewicza oraz Różę – bohaterkę książki pt. „Oskar i Pani Róża” Érica Emmanuela Schmitta. Puentą wypracowania Karoliny było stwierdzenie, że we współczesnym świecie nie łatwo być Patriotą, ale jak głosił Jan Paweł II: „Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. Należy więc być gotowym do poświęceń.

Gratulujemy sukcesu!

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.