DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM I WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ MARZYCIELSKA POCZTA

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM I WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ MARZYCIELSKA POCZTA

lis 24, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

21 XI – to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ponieważ życzliwość może zdziałać cuda i jest bardzo potrzebna, ale niestety, często o niej zapominamy, postanowiliśmy uczcić ten dzień w naszym gimnazjum.

W tym dniu dominował kolor żółty kojarzący się z ciepłem. Każdy, kto wchodził do szkoły, otrzymał od przedstawicieli SU żółte słoneczko, które miało przypominać o dobrych manierach oraz o uśmiechu. Tablice ścienne na korytarzu oraz drzwi poszczególnych klas zostały przyozdobione plakatami, które zachęcały, by szczególnie w tym dniu być życzliwym dla innych. Oprócz tego uczniowie stworzyli Szkolną Księgę Życzliwości, w której każdy mógł umieścić zapisane przez siebie miłe słowa, pozdrowienia, złote myśli o życzliwości. Ponadto przedstawiciele samorządu przygotowali dla nauczycieli własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami z okazji Dnia Życzliwości. W tym nietypowym dniu miał również miejsce Konkurs poetycki na rymowankę o życzliwości STAŃ W SZRANKI NA ŻYCZLIWE RYMOWANKI. I miejsce zdobyła Gabrysia Łyszczarz, II miejsce- Agnieszka Grys, III miejsce- Jakub Mosio. Poniżej prezentujemy zwycięski utwór i gratulujemy talentu jego autorce.

Oprócz wyżej wymienionych zadań postanowiliśmy wziąć udział w akcji Marzycielska Poczta, która idealnie wpisuje się w ideę Dnia Życzliwości. Polega ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie klas: I, II, III gimnazjum na lekcjach języka polskiego napisali listy oraz kartki do wybranych przez siebie dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Najpierw mogli zapoznać się z profilami dzieci, poznać je bliżej. Uczniowie włożyli dużo serca i zapału w tworzenie kartek i pisanie listów. Mamy ogromną nadzieję, że nasz gest życzliwości przyniesie dzieciom wiele radości i uśmiechu. W tym roku, po raz pierwszy, włączyliśmy się w tę wspaniała akcję, ale na pewno nie ostatni. Niektórym z uczniów bardzo spodobała się ta inicjatywa i stwierdzili, że będą chcieli utrzymać stały kontakt z wybranym dzieckiem, bo przecież na Marzycielskiej Poczcie życzliwość jest obecna 365 dni w roku.

Obchodzenie tej uroczystości było wyjątkowo przyjemne. Dzień upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze, a życzeniem organizatorów jest to, abyśmy każdego dnia potrafili życzliwie patrzeć na ludzi. To naprawdę ułatwia życie!

 

Gabrysia Krzyżak

***

Bądź życzliwy dla każdego

Nic nie stanie Ci się złego!

 

Niech się dzisiaj nikt nie złości

I nie łamie innym kości!

 

Darzmy ludzi swym uśmiechem,

niech odbija się on echem

i dochodzi do każdego,

tego złego czy smutnego.

Niech rozniesie się po świecie

i zły humor stąd wymiecie.

 

Młodzi ludzie! Nie pozwólmy,

aby ten dzień stał się nudny.

Aby ludzie z złym nawykiem

nie rzucali w nas kamykiem.

I mówili: „Ty łobuzie!

Przestań chować się w kapuzie!

 

Odłóż telefon na biurko

I uśmiechnięty wyjdź na podwórko!

Swą życzliwością innych zarażaj

A do tego miłością obdarzaj.

 

Więc schowajmy smutki w cień,

bo to życzliwości dzień!

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.