DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM

mar 1, 2015 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Dlatego też Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum postanowił zorganizować w naszej szkole, już po raz drugi, Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Miał on miejsce 22 stycznia.

W tym dniu dominował kolor żółty kojarzący się z ciepłem. Każdy, kto wchodził do szkoły, otrzymał od przedstawicieli SU żółte słoneczko, które miało przypominać o dobrych manierach oraz o uśmiechu. Tablice ścienne na korytarzu oraz drzwi poszczególnych klas zostały przyozdobione plakatami, które zachęcały, by szczególnie w tym dniu być życzliwym dla innych. Najładniejszy plakat wykonała klasa II gimnazjum, która otrzymała nagrodę. Oprócz tego uczniowie stworzyli piękne DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI, na którym każdy mógł umieścić zapisane przez siebie miłe słowa, pozdrowienia, złote myśli o życzliwości. Ponadto przedstawiciele samorządu przygotowali dla nauczycieli słodki upominek- babeczki życzliwości oraz własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami z okazji Dnia Życzliwości. W tym nietypowym dniu miał również miejsce Konkurs poetycki na rymowankę o życzliwości STAŃ W SZRANKI NA ŻYCZLIWE RYMOWANKI.

Uwieńczeniem naszego Dnia Życzliwości był apel, podczas którego można było poznać definicję życzliwości, wskazówki, jak być życzliwym, złote zasady życzliwości; mogliśmy również usłyszeć wiersze o życzliwości oraz jakże piękną i wymowną „Bajkę o ciepłym i puchatym”. Na zakończenie apelu pan dyrektor mgr Józef Marszałek wręczył dyplomy oraz nagrody (aniołki życzliwości) najżyczliwszemu nauczycielowi- p. Małgorzacie Majce oraz najżyczliwszej uczennicy- Julicie Grzyb. Nagrodzeni zostali również zwycięzcy wspomnianego wyżej konkursu poetyckiego: Agnieszka Grys (I miejsce), Agnieszka Pres (II miejsce), Gabriela Kwiek (III miejsce).

Obchodzenie tej uroczystości było wyjątkowo przyjemne. Warto jednak podkreślić, że każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Pamiętajmy, że „życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą, niż udany dialog”. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. To przecież ona sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi przez cały rok.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.