Z okazji Dnia Żółtej Kaczuszki biblioteka zamieniła się w radosne, pełne kolorów miejsce spotkań z książką i wyobraźnią. Tego dnia dzieci odwiedziły bibliotekę, aby wspólnie świętować, uczyć się i dobrze bawić.
Warsztaty poprowadziła bibliotekarka Monika Janik, która z ogromnym zaangażowaniem wprowadziła najmłodszych w tematykę święta. Uczestnicy poznali historię Dnia Żółtej Kaczuszki oraz dowiedzieli się, skąd wzięła się popularność tej sympatycznej bohaterki dziecięcych zabaw i opowieści. Nie zabrakło również części artystycznej. Dzieci wykonały barwne prace plastyczne inspirowane motywem kaczuszki, a także stworzyły własne kaczuszkowe czapeczki, które wywołały wiele uśmiechów i radości. Każda praca była wyjątkowa i pokazała ogromną kreatywność młodych artystów.
Podczas spotkania pani Monika przeczytała także bajki, które z zainteresowaniem słuchały wszystkie dzieci. Wspólne czytanie stało się doskonałą okazją do rozmów, zadawania pytań i rozwijania miłości do książek.
Dzień Żółtej Kaczuszki w bibliotece był pełen pozytywnych emocji, twórczej zabawy i niezapomnianych chwil. Takie spotkania pokazują, że biblioteka to nie tylko miejsce z książkami, ale także przestrzeń inspirujących wydarzeń dla najmłodszych.
M.R.



