DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

cze 15, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

W poniedziałek, dnia 2 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Dzieci i młodzież z naszej szkoły od dawna czekały z utęsknieniem na ten dzień. Planowane było duże sportowe święto. Impreza miała odbyć się z wielkim rozmachem. Niestety pogoda nie dopisała i pokrzyżowała plany organizatorów. Święto więc w całości musiało odbyć się w hali sportowej. Jednak mimo tej niedogodności panowała świetna atmosfera, a uczniowie doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki.

       Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 przedstawieniem harmonogramu zajęć. Następnym punktem programu były zabawy sportowo-rekreacyjne. Uczniowie zostali zebrani na parkiecie. Wybrano trzy sześcioosobowe zespoły, które reprezentowały klasy IV, V i IV szkoły podstawowej oraz I, II i III gimnazjum, którym towarzyszyli wychowawcy. Pozostali zeszli na bok, gorąco dopingując swoich ulubieńców. Każdą konkurencję czujnym okiem nadzorował główny organizator pan mgr Robert Kraj, który czuwał również nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców. Wszystkich uczestników wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególne dyscypliny sportowe i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji, a także kulturalnego kibicowania.

Pierwszą konkurencją, z którą zmierzyli się uczniowie, było „słodkie jabłuszko”. Próba ta polegała na zjedzeniu jabłka zawieszonego na nitce bez użycia rąk, na czas. Osoba, której zostało najmniej jabłka, wygrywała. Drugim zadaniem był slalom z balonem. Dwójka uczestników musiała pokonać odcinek parkietu z piłką znajdującą się pomiędzy nimi. Która drużyna pierwsza ukończyła wyścig, wygrywała. Następną konkurencją było zbieranie balonów. Uczestnicy mieli za zadanie zebrać jak najwięcej balonów z zawiązanymi oczami, będąc kierowanymi jedynie przez innych zawodników. Kolejną konkurencją był bieg w workach. Każda drużyna stanęła do wyścigu, gdzie uczestnicy, skacząc w workach, musieli pokonać wyznaczony odcinek parkietu. Następnym zadaniem była „sterta butów”. Zawodnicy złożyli swoje buty, które potem zostały wymieszane. Następie kolejni zawodnicy biegli do sterty, gdzie mieli znaleźć swoje buty i ubrać je (nie było konieczności wiązania ich). Ostatnią konkurencją były „mega kręgle”. Na dno butelek po wodzie mineralnej nalano wody. Następnie ustawiono je w rzędzie, a startujący zawodnicy mieli za zadanie strącić jak najwięcej kręgli.

        Na ten dzień zaplanowano jeszcze więcej konkurencji, takich jak „napełnij butelkę” czy „kto ma więcej piegów”. Niestety nie odbyły się one przez złe warunki pogodowe. Wszystkie konkurencje były punktowane następująco: 1 miejsce – 3pkt., 2 miejsce – 2pkt., 3 miejsce – 1pkt. Nowatorskim projektem było wprowadzenie punktowania „aktywności ruchowej klasy” czyli przeliczania na punkty procentowego udziału klasy w zawodach. Przykładowo jeśli wystartowało 100% klasy przyznawano 10pkt., a jeśli 10% – 1pkt. Po niezwykle emocjonującej i wyrównanej rywalizacji podium wyglądało następująco:

1.Klasa II gimnazjum.

2.Klasa III gimnazjum.

3.Klasa I gimnazjum.

         Kolejnym punktem programu był mecz „matki na córki”. Przed rozpoczęciem rozgrywki przeprowadzono dokładną rozgrzewkę, aby uniknąć nieprzyjemnych kontuzji wśród uczestniczek. Po zajęciu pozycji przez zawodniczki rozpoczęto rywalizację. Był to mecz przede wszystkim rekreacyjny i przyjacielski. Wszystkie braki techniczne po jednej i drugiej stronie wynagradzała świetna atmosfera. Po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 1:1. Spotkanie podsumowano koleżeńskim podaniem dłoni przez obie drużyny.

        Po tym odbył się turniej dziewczęcej koszykówki. W pierwszym meczu zagrała drużyna klasy piątej na klasę czwartą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem klasy piątej (12:0). W drugim meczu zaprezentowały się składy klasy szóstej na pierwszą gimnazjum. Po emocjonującej rywalizacji wygrana przypadła uczennicom klasy szóstej (14:2).

         Ostatnim punktem programu był turniej piłki nożnej. Zaprezentowali się w nim uczniowie gimnazjum. W pierwszym meczu spotkały się reprezentacje klasy pierwszej i trzeciej gimnazjum. Było to niezwykle interesujące spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem klasy trzeciej (4:1). W kolejnym spotkaniu wzięły udział klasa pierwsza i druga. Rywalizację wygrała klasa druga (2:1). W ostatnim meczu spotkały się klasa druga i trzecia. Po zaciętej walce laur zwycięstwa przypadł klasie trzeciej (4:2). Cały turniej zakończył się zwycięstwem reprezentacji klasy III gimnazjum w składzie: Kochan Krystian, Wietecha Arkadiusz, Kiełbasa Paweł i Jurkiewicz Konrad.

         Po zakończeniu rozgrywek odbyło się rozdanie nagród, którymi były zdrowe owoce i sok. Za szczególne zaangażowanie w rywalizację zostali wyróżnieni: w klasie I gimnazjum- Paweł Kwiek i Dawid Kwiek, w klasie II gimnazjum- Mateusz Ludwiński i Mateusz Jucha, w klasie III gimnazjum- Paweł Kiełbasa i Karolina Morys. O godz. 13:00 wszyscy w szampańskich nastrojach udali się do domów.        

Joanna Gądek

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.