Dzień postaci z bajek

Aktualności, Przedszkole

Dzień postaci z bajek

mar 26, 2024 | Aktualności, Przedszkole

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa- jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.
Z tej okazji, z Przedszkola  w Siemiechowie wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzięki uprzejmości Pani  Ewy Dydyk- zostaliśmy zaproszeni do biblioteki szkolnej, gdzie dzieci miały okazje spotkać się z postaciami ze swoich ulubionych bajek oraz przenieść w świat bajek…Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz odgadywały zabawki.
Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

M.R

 

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.