Dzień Pluszowego Misia z niespodzianką!

Biblioteka, Szkoła Podstawowa

Dzień Pluszowego Misia z niespodzianką!

gru 4, 2023 | Biblioteka, Szkoła Podstawowa

W piątek 24 listopada w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia zaproszenie do biblioteki szkolnej przyjęła klasa pierwsza wraz z wychowawcą. Było to szczególne spotkanie z dwóch powodów: pierwszy – związany z ukochanym pluszakiem wszystkich dzieci, tych małych i tych dużych, a drugi – pasowanie na czytelników, które było niespodzianką dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Po powitaniu bibliotekarka przedstawiła krótką historię powstania święta pluszaka, a następnie dzieci rozpoznawały bajkowe misie, z czym sobie świetnie poradziły. W dalszej części odczytano krótką opowieść Kubusia Puchatka, a na koniec dzieciaki wykazały się umiejętnościami manualnymi. Po tej części Pan Dyrektor Grzegorz Kieroński wręczył dzieciom upominki książkowe. Prezenty do czytania szkoła otrzymała w ramach ogólnopolskiej kampanii pt. „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania ta – prowadzona od 2017 roku przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.
Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy- dzieci nowonarodzone (do 3 roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do 320 szpitali położniczych, 6700 bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz 13300 szkół podstawowych w całej Polsce. Podstawowym założeniem akcji jest zwiększenie udziału dzieci w kulturze czytelniczej poprzez zachęcenie do regularnego korzystania z bibliotek publicznych oraz szkolnych.
W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” dla uczniów pierwszych klas przeznaczona jest książka pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak, jednej z najlepszych polskich ilustratorek.
Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”. Dzieciaki wychodziły z biblioteki zadowolone. Miejmy nadzieję, że to będzie początek ich wielkiej miłości do książek.

ED

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.