Dwudniowa wycieczka do Zakopanego

W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Dwudniowa wycieczka do Zakopanego

cze 10, 2011 | W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Relacja jednej z uczestniczek wycieczki:

Wycieczka odbyła się w dniach 18, 19 maja br. Wyjechaliśmy dość wcześnie, bo o 4.30. O 8.00 byliśmy w Kuźnicach, gdzie umówiliśmy się z przewodnikiem. Pierwszego dnia przeszliśmy ŚCIEŻKĘ POD REGLAMI, głównie chodziliśmy po lasach, górach, dolinach, skałach itp. Byliśmy też pod Giewontem, Sarnią Skałą,… przemierzyliśmy prawie całe Tatry Zachodnie, skąd można było podziwiać wspaniałe widoki, np. wodospady oraz ośnieżone szczyty.

 

Oprowadzał nas dość surowy i rygorystyczny przewodnik płci męskiej. Czas, który z nim spędziliśmy, nie można uznać za stracony, wręcz przeciwnie. Dużo zwiedziliśmy. Pan przewodnik chodził bardzo szybko, dał nam wycisk. Jednak bardzo ciekawie opowiadał i równie fajnie mówił po góralsku. Mieliśmy okazję zobaczyć również Wielką Krokiew, na której nasz słynny skoczek odnosił liczne sukcesy. To było wspaniałe uczucie ujrzeć ją na żywo. Byliśmy również na Krzeptówkach oraz mogliśmy pospacerować i kupić pamiątki na Krupówkach. Pod koniec tej ciężkiej i męczącej wędrówki wszystkich bolały nogi. Nocowaliśmy w bardzo przytulnym pensjonacie „U Hani” w miejscowości Bańska Niżna. Gospodyni była bardzo miła i przygotowała pyszny posiłek. Wieczorem miały miejsce gry i zabawy integracyjne. O 22:00 musieliśmy iść spać.: (Nauczyciele niestety nie mieli przespanej nocy).

          Następnego dnia, po pysznym śniadanku, spakowani i gotowi ruszyliśmy w dalszą drogę. Szliśmy bardzo długo, ale się opłaciło. Widok Morskiego Oka oraz Czarnego Stawu wszystkich przyprawił o wielki zachwyt i zdumienie. Było tam pięknie jak na obrazku. Szkoda tylko, że pod koniec zwiedzania popsuła się pogoda i zaczął padać deszcz. Zapowiadało się na burzę, co na szczęście nie nastąpiło. W autobusie panowała miła atmosfera, wszyscy się śmiali, żartowali i było wesoło. Świetnie dogadywaliśmy się z Panem kierowcą. To był bardzo miły człowiek. Siedzenia były wygodne, dostosowane do komfortu jazdy.

          To była udana wycieczka. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i jesteśmy zadowoleni oraz very, very happy JJ”. Dziękujemy naszym opiekunom: P. Marcie Pawlik- Włudyka, P. Małgorzacie Majce, P. Annie Piekarz i P. Bolesławowi Buratowskiemu za organizowanie tej wycieczki oraz sprawowanie opieki nad nami podczas jej trwania.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.