DWUDNIOWA WYCIECZKA DO CZECH

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO CZECH

lis 13, 2023 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

W dniach 30 i 31 października 13-osobowa grupka z naszej szkoły pod opieką p. Marty Pawlik-Włudyki miała możliwość wzięcia udziału w międzyszkolnej wycieczce do Czech. Pojechaliśmy z uczniami z Brzozowej na czele z p. Krystyną Gotfryd oraz z Gromnika na czele z p. Janiną Łyżwą i p. Anetą Styrkowiec.
W pierwszym dniu zwiedziliśmy Skalne Miasto Adrspach w Czechach. To niezwykły kamienny labirynt, który został wyrzeźbiony przez naturę. Skały w Adrspachu charakteryzują się wyjątkowo gęsto rozmieszczonymi wieżami skalnymi, wąwozami, wąskimi przejściami, ścianami skalnymi itp. Siły przyrody ukształtowały w piaskowcach różne kształty, którym ludzka wyobraźnia nadała romantyczne nazwy, takie jak na przykład: Kochankowie, Dzban, Starosta i Starościna, Słupy cukru… Był to ekscytujący spacer ścieżką wśród magicznych form skalnych, na trasie którego podziwialiśmy również szmaragdowe jeziorko oraz skalny wodospad.
W drugim dniu pojechaliśmy do stolicy Czech – Pragi, gdzie zwiedziliśmy z przewodnikiem najciekawsze jej atrakcje: Most Karola, Stare Miasto – Rynek, Ratusz z zegarem „Orloj”, Hradczany – Zamek Praski, Bramę Macieja, Katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego, zabytkową dzielnicę Małej Strany.
Szkoda, że ta wycieczka trwała tak krótko, bo była naprawdę ciekawa. Zobaczyliśmy kilka interesujących miejsc, były atrakcje, było moc wrażeń i pięknych widoków. Była też integracja międzyszkolna.
Nauczycielki z Brzozowej, Gromnika i Siemiechowa już planują kolejną wspólną wyprawę, aby kontynuować tę integrację szkół.

M.P-W

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.