DRODZY NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE!

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

DRODZY NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE!

paź 14, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

20142015 cam00665W dniach 6X – 7X br. odbyła się w naszej szkole – z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego – II edycja akcji charytatywnej „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.

Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną do puszek wykonanych przez przedstawicieli SU na rzecz Dominika, który mieszka w Siemiechowie. Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym. Oprócz wzmożonego napięcia mięśniowego porażenie spowodowało opóźnienie rozwoju psychoruchowegoi umysłowego. Dominik nie jest w stanie siedzieć ani stać o własnych siłach, nie mówi. Wymaga stałej i wszechstronnej opieki oraz pomocy. My właśnie postanowiliśmy Mu pomóc.

Zebraliśmy w tym celu 801, 72 zł. Pieniądze te w dniu 10 X zostały przekazane mamie Dominika, która ze łzami w oczach poprosiła o przekazanie wszystkim ofiarodawcom gorących podziękowań.

Każdy, kto przyłączył się do akcji, wrzucając do puszki wolny datek, dostawał serduszko, które potem mógł zawiesić na tablicy obok zdjęcia Dominika. W ten sposób utworzyliśmy wielkie serce dla chłopca – to wizualne, ale o wiele ważniejsze jest to, że otworzyliśmy nasze serca dla kogoś, komu została wybrana inna droga aniżeli nasza. Ta droga to CIERPIENIE.

SU zalecił, aby w pierwszym dniu akcji osoby, które ją popierają i chcą się do niej dołączyć, ubrały się na czerwono. Kolor czerwony to symbol życia, miłości i miłosierdzia. Cała szkoła w tym dniu jaśniała czerwonością. Oznacza to, że los innych nie jest nam obojętny.

Cieszymy się, że ta akcja znalazła tak duże zainteresowanie i odzew wśród Was- drodzy Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice.

Z wyrazami wdzięczności

Samorząd Uczniowski

wraz z opiekunką

p. Martą Pawlik- Włudyka

oraz mamą Dominika

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.