Domki dla owadów zawisły w przedszkolnym ogródku

Aktualności, Przedszkole

Domki dla owadów zawisły w przedszkolnym ogródku

cze 3, 2024 | Aktualności, Przedszkole

Dawniej owady pożyteczne, znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami lub belkami, piwnicach czy strychach. Obecnie betonowa zabudowa bardzo to ogranicza, dlatego wiele owadów ginie. Możemy im pomóc w prosty sposób – wystarczy zbudować i zainstalować w ogrodzie domek dla owadów.
Takie domki są szczególnie potrzebne na wiosnę, kiedy owady składają jaja. Latem domki umożliwiają owadom nocleg i schronienie, a jesienią owady mogą w nich znaleźć miejsce do przezimowania. Warto pamiętać, że owady także potrzebują miejsca gdzie się skryją przed deszczem, mrozem oraz drapieżnikami. Dzieci z naszego przedszkola w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Eko Przedszkolaki” zamontowały w przedszkolnym ogrodzie budki dla owadów. Najmłodsi wiedzą już, jakie owady mogą w nich zamieszkać i jaki wpływ mają one na środowisko oraz nasze życie, jak kreatywnie wykorzystać odpady i surowce naturalne i dlaczego owady są ważnym ogniwem w ekosystemie. Będą podpatrywały czy w naszych domkach  widać lub słychać głosy owadów.

M.R.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.