Czy umiemy udzielić I pomocy???

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Czy umiemy udzielić I pomocy???

sty 30, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

20132014 img 5189W dniu 24 stycznia w naszej szkole miał miejsce kurs I pomocy połączony z zajęciami praktycznymi w reagowaniu podczas zagrożenia życia lub zdrowia człowieka. Kurs poprowadził pan Grzegorz – ratownik medyczny z Brzeska wraz z uczniami z profilu ratownictwa medycznego z LO w Gromniku. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na tych zajęciach przećwiczyli wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej wraz z wezwaniem karetki i rozmowę z dyspozytorem, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej oraz udzielenie pomocy podczas zadławienia. Nasza młodzież szkolna miała również okazję zobaczyć defibrylator i przećwiczyć z jego pomocą udzielenie I pomocy.

Na koniec tego kursu pan Ratownik przeprowadził mały quiz o I pomocy. Uczniowie wychodzili zadowoleni, cieszyli się, że mogli uczestniczyć w tym kursie, a zdobytą wiedzę obiecali wykorzystać w życiu. Oby tylko nie musieli!

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.