Cokolwiek czynisz …

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Cokolwiek czynisz …

maj 18, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

„Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie   i przewiduj skutki”

Owidiusz

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił uświadomić nam powagę sytuacji w jakiej znalazła się nasza planeta. Z tej okazji uczniowie przygotowali i wygłosili krótki apel przypominający o celach jakie przyświecają organizowaniu wszelkich akcji ekologicznych tego dnia.

Podczas apelu przypominali      o tym, że mamy nie tylko obowiązek, ale i zaszczyt podjąć wyzwanie, zmierzyć się ze wszystkimi trudnymi problemami i działać lokalnie, nawet maleńkimi gestami wspierać Ziemię, mając na uwadze, że te działania przesądzają, jak się wydaje, o przyszłości i pomyślności całej planety.

Skupiono się na czystości wód, powietrza, ale również segregacji śmieci   i korzystaniu ze źródeł energii, a także o ochronie istniejących gatunków roślin i zwierząt.

Miejmy nadzieję, że te kilkanaście minut poświęconych ważnym dla nas sprawom, uświadomiło uczniom jak ważne są nasze działania na rzecz otaczającej nas przyrody zwłaszcza i przede wszystkim – dbałość o najbliższe środowisko – to, w którym sami żyjemy.

Samorząd Uczniowski zaprosił również chętnych do wzięcia udziału     w quizie ekologicznym. W konkursie swoją wiedzą wykazało się ponad 30 uczniów klas IV-VI, a wśród najlepszych znaleźli się: Jakub Mosio i Mateusz Hadalski z klasy VI, a także Sylwia Potępa z klasy IV.

W naszej szkole po raz kolejny udało się również zrobić coś dla Ziemi – posadziliśmy drzewko. To już dziewiąte – posadzone na terenie szkoły. Dbajmy o nie! W tym roku piękny modrzew japoński został zakupiony przez Radę Rodziców, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Pamiętajmy, że nawet z pozoru niewielkie działania, mają wielką moc. Wiele możemy zrobić dla Ziemi, nie bądźmy obojętni, działajmy, robimy to bowiem dla siebie i naszych dzieci.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.