BYLIŚMY W TEATRZE

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

BYLIŚMY W TEATRZE

maj 27, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

20132014 skapiecDnia 16 maja odbyła się wycieczka do teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie na adaptację książki pt. „Skąpiec” Moliera w reżyserii Mariána Pecko. W rolę Harpagona wcielił się Ireneusz Pastuszak, Kleantem był Kamil Urban, rolę Marianny odegrała Monika Wenta, Elizy – Matylda Baczyńska, natomiast jako Walery wystąpił Aleksander Fiałek. Cały spektakl trwał 130 minut. Doskonale dobrane stroje, ciekawe efekty – również dźwiękowe, rekwizyty, scenografia oraz układy choreograficzne zachwyciły młodzież naszej szkoły.

Najbardziej spodobały nam się postać Harpagona i przedstawienie w sposób komiczny jego skąpstwa. Podczas przedstawienia można się było pośmiać, ale też zastanowić nad drugim dnem sztuki, czyli przesłaniem. Można było wywnioskować, że pieniądze i wszelkie ziemskie majątki, które od wieków nieprzerwanie kuszą nas swym bogactwem, zazwyczaj przysłaniają to – co najważniejsze. Myśląc tylko o pomnożeniu dóbr materialnych, tracimy prawdziwy sens i cel naszego życia. Zapominamy o bliskich i uczuciach. Tak właśnie stało się z tytułowym skąpcem.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i chętnie pojedziemy na kolejny spektakl.

Ola Hadalska

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.