Bezpieczeństwo w sieci to podstawa, więc dbajmy o nie razem!

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Bezpieczeństwo w sieci to podstawa, więc dbajmy o nie razem!

mar 19, 2023 | W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

kurs_Cyberbezpieczenstwo

Uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Siemiechowie zrealizowali kurs e-learningowy z zakresu Cyberprzemocy. Uzyskali certyfikaty kursu „Cyberprzemoc – kompromitujące nagranie w sieci”. 

Kurs porusza problematykę cyberprzemocy i sposobów reagowania na kompromitujące nagrania w sieci. Uczniowie poznali sposoby, jak reagować na cyberprzemoc występującą w Internecie i jak zgłosić do moderacji niestosowny film opublikowany na YouTubie.

Zaprezentowana została uczniom platforma e-learningowa https://it-szkola.edu.pl/. Każdy z uczniów założył konto i teraz ma możliwość skorzystania z bogatej oferty kursów.

Nauczyciel  Robert Kraj, który jest certyfikowanym trenerem IT zaprezentował ciekawe kursy dedykowane dla uczniów z kategorii:

-Cyberbezpieczeństwo

-Algorytmika i programowanie

-Edukacja medialna

-Multimedia, grafika i technologie internetowe

-Szachy

-Sztuczna Inteligencja

Kursy składają się z różnorodnych treści: nagrane wykłady, filmy instruktażowe, „pigułki wiedzy”, prezentacje, ćwiczenia, dodatkowe materiały. Nie ma ograniczenia czasowego na realizację kursu. Każdy kurs kończy się interaktywnym testem. Pozytywne zaliczenie testu /od 70%/ umożliwia uzyskanie imiennego certyfikatu.

Wspólnie z uczniami omawiane zostało zagadnienie cyberprzemocy.

Internet przynosi nam wiele korzyści, ale naraża też na niebezpieczeństwa. Jednym z nich jest cyberprzemoc, czyli agresywne zachowania lub działania w sieci. Dotyczy to takich zjawisk jak dręczenie, nękanie bądź prześladowanie w Internecie. Cyberprzemoc może przybierać różne formy tj. agresji słownej, upubliczniania upokarzających zdjęć i filmów, wykluczenia z grona wirtualnych znajomych, szantażu. Musimy pamiętać że rozprzestrzenia się szybko, a jej sprawcy niestety zwykle czują się anonimowi. Wszyscy musimy pamiętać, że agresja w sieci jest tak samo szkodliwa jak ta w świecie realnym i może nieść ze sobą przykre konsekwencje.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.