ANDRZEJKI

lis 26, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

„W listopadową ciemną noc, swój los wywróżę sobie, bo wróżby dziwną mają moc…20161124 andrzejki siemiechow

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.  Ten niezwykły czas, tradycyjnie miał również miejsce 24 listopada, w Szkole Podstawowej w Siemiechowie. Zabawa trwała aż 3 godziny. Brali w niej udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami. W czasie dyskoteki organizowano przerwy, na których wszyscy bawiący się wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców oraz szereg wróżb i zabaw zorganizowanych przez nauczycielki. Na wszystkich czekały wszelkiego rodzaju domowe ciasta i ciasteczka. Pragnienie można było zaspokoić na wiele sposobów, czy to za sprawą gorącej herbaty, czy też chłodnego napoju, bądź soku.
         
Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Byli zmęczeni, ale zadowoleni. Już kolejny raz, wspólna zabawa uczniów z nauczycielami okazała się dla wszystkich wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.