Alfik Matematyczny

Konkursy, Strefa ucznia

Alfik Matematyczny

cze 26, 2024 | Konkursy, Strefa ucznia

Dnia 20 czerwca podczas uroczystego podsumowania konkursów w naszej szkole Pan Dyrektor wręczył dyplomy uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs odbył się 23 listopada 2023. W gronie ponad 45 tysięcy uczestników znalazło się dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły z klas II- VIII. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w swojej kategorii. I tak najlepsze wyniki w poszczególnych klasach uzyskali:
w klasie II: Gerard Kieroński
w klasie III: Anna Konieczny
w klasie IV: Gabriela Potępa
w klasie V: Magdalena Sowa
w klasie VI: Anita Lubera
w klasie VII: Zuzanna Gucwa
w klasie VIII: Wojciech Konieczny.
Dodatkowo Wojciech znalazł się na 4 miejscu w województwie, jednocześnie na 30 miejscu w kraju i uzyskał w tym konkursie wynik bardzo dobry. Tym samym potwierdził swoją dobrą formę w tym roku szkolnym.
Konkurs Alfik Matematyczny rozwija samodzielność uczniów, uczy twórczego myślenia. Jest wyzwaniem intelektualnym, które pozwala odkrywać uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowe oprócz wiedzy szkolnej, wymagają od uczestników logicznego kojarzenia faktów, sprytu i wyobraźni.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

BK

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.