AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

gru 29, 2013 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

20 XII 2013r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowała ją młodzież z klas I oraz III gimnazjum pod czujnym okiem pani Marty Pawlik- Włudyka, pani Małgorzaty Majka oraz pani Anny Gańczarczyk.

Była to nietypowa akademia; gdyż złożyły się na nią: przedstawienie uświadamiające ludziom, że Boże Narodzenie to nie tylko zewnętrzna otoczka, na którą składają się: zakupy, prezenty, fryzjer, przygotowania…; jasełka przybliżające okoliczności, w jakich narodziło się Dzieciątko Boże; recytacja bardzo wymownych wierszy oraz śpiew kolęd a także piosenek tematyczne związanych ze świętami. Ważnym elementem tej uroczystości było podzielenie się opłatkiem z nauczycielami, przybyłymi gośćmi, koleżankami i kolegami, jak również złożenie życzeń.

Uczniowie spisali się na medal, doskonale wcielili się w swoje role, dzięki czemu mogliśmy lepiej zrozumieć przesłanie akademii. Myślę, że pomogła ona nam przygotować się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

MW

Zobacz więcej