AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ŚMIERCI JANA PAWŁA II

W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ŚMIERCI JANA PAWŁA II

kwi 11, 2013 | W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

8 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy odejścia papieża Jana Pawła II do Domu Ojca. Zgromadzeni w hali sportowej nauczyciele i uczniowie mogli przez kilkadziesiąt minut powrócić wspomnieniami do przeżyć związanych z sylwetką tego niezwykłego człowieka. Uroczystość została przygotowana przez Panią Irenę Salamon, Panią Bożenę Kwiek i Panią Annę Gańczarczyk. W akademii brali udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wzruszeń dostarczały nie tylko komentarze do ważnych wydarzeń z pontyfikatu papieża, ale również fragmenty filmów jego wystąpień podczas pielgrzymek do Polski oraz piosenki nierozerwalnie związane z osobowością Jana Pawła II. Dlatego też wszyscy zgromadzeni zaśpiewali Jego ulubioną pieśń -„Barkę” Poprzez swój występ uczniowie pragnęli, z sercami pełnymi wdzięczności, spojrzeć na piękne życie Polaka i wrócić na chwilę do Jego nauczania, które z wielką miłością kierował do młodych.

Akademia wprowadziła zgromadzonych w nastrój zadumy i głębokiej refleksji. Miejmy nadzieję, że jego postać na zawsze zostanie w naszych sercach.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.