15 I – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

15 I – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZYM GIMNAZJUM

sty 16, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Kim jest człowiek życzliwy? Słownikowa definicja mówi, że jest to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to wiele? Nie. A mimo wszystko na co dzień zapominamy o takich gestach.

20132014 cam00016Dlatego też Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum ogłosił dzień 15 I DNIEM ŻYCZLIWOŚCI pod hasłem: „Znajdź się wśród życzliwych. Znajdź dla innych miłe słowo. Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa.”

Prawie wszyscy gimnazjaliści ubrali się w tym dniu na żółto (kto miał coś żółtego, nie był pytany). Wchodząc do szkoły, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły, otrzymali od przedstawicieli SU żółte słoneczka, które miały im przypominać o dobrych manierach oraz o uśmiechu. Każdy nauczyciel otrzymał od przedstawicieli SU jabłko życzliwości.

W tym dniu odbył się apel, na który złożyły się wiersze i dobre rady dotyczące tego, jak być życzliwym. Ponadto samorząd przeprowadził konkursy na najżyczliwszego ucznia poszczególnych klas, najżyczliwszego ucznia gimnazjum, najżyczliwszego nauczyciela. Poniżej przedstawiamy wyniki niniejszych konkursów. Zwycięzcy otrzymali „Ordery życzliwości”, symboliczne aniołki życzliwości oraz dyplomy.

Ponadto miał miejsce międzyklasowy konkurs na gazetkę promującą postawę życzliwości. Zwyciężyła klasa I gimnazjum, otrzymując od komisji konkursowej maksymalną liczbę punktów.

Tego dnia obdarowywaliśmy się dobrymi słowami, miłymi gestami            i uśmiechami. Czuć było w szkole przyjazną, miłą atmosferę. Na tablicy na korytarzu wykonane zostało „Drzewko Życzliwości”, do którego każdy mógł przypiąć dłoń wyciętą z kolorowego papieru z umieszczonymi na niej pozdrowieniami i serdecznościami dla wybranej osoby lub sformułowaniami związanymi z życzliwością. Wykonano również plakat związany z obchodzonym dniem oraz dekalog człowieka życzliwego.CAM00024 800x600

Obchodzenie tej uroczystości było wyjątkowo przyjemne. To wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych; niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości. 

Pamiętajmy! ŻYCZLIWOŚĆ JEST ZAWSZE NA MIEJSCU!!!

NAJŻYCZLIWSI W NASZEJ SZKOLE:

  • Najżyczliwszy uczeń klasy I gimnazjum: PAULINA MAJKA
  • Najżyczliwszy uczeń klasy II gimnazjum: ALEKSANDRA HADALSKA
  • Najżyczliwszy uczeń klasy III gimnazjum: KAROLINA TABIŚ
  • Najżyczliwszy uczeń gimnazjum: NATALIA WRÓBEL
  • Najżyczliwszy nauczyciel: PANI MARTA PAWLIK- WŁUDYKA

Gratulujemy

SU wraz z opiekunem

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.