14 X- DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

14 X- DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

paź 19, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

14 X to szczególny dzień- święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły „prowadzą” i nadzorują. W związku z tym odbyła się w naszej szkole akademia.

Najpierw głos zabrał dyrektor szkoły mgr Józef Marszałek, który podziękował wszystkim nauczycielom za Ich codzienny trud oraz życzył sukcesów osobistych i zawodowych, uznania i szacunku wychowanków oraz tego wszystkiego, co daje poczucie satysfakcji z pracy zawodowej. Ponadto wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły za wielkie zaangażowanie i trud włożony w kreowanie pozytywnych przemian i rozwój szkoły oraz wzorowe wypełnianie obowiązków nauczyciela. W tym roku nagrodzeni zostali: p. Marta Pawlik- Włudyka, p. Małgorzata Majka i p. Robert Kraj.

Następnie miało miejsce przemówienie Wójta gminy Gromnik mgra Bogdana Stasza, po którym nastąpiło uroczyste wręczenie Nagrody Wójta. Otrzymał ją mgr Józef Marszałek za wzorowe pełnienie funkcji dyrektora.

Kolejną częścią uroczystości był montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali gimnazjaliści pod czujnym okiem p. Elżbiety Kwaśnej oraz p. Anny Gańczarczyk. Uczniowie wyrecytowali wiersze oraz zaśpiewali piosenki podkreślające ogromną rolę nauczyciela w procesie nauczania, wyrażające podziw dla Jego pracy i zaangażowania.

Na zakończenie przewodnicząca SU złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, po czym przedstawiciele samorządów wręczyli nauczycielom słodkie upominki- piernikowe serduszka.

Uroczystość odbyła się w miłej atmosferze.

Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy cierpliwości i pogody ducha na każdy kolejny dzień oraz dedykujemy Im poniższy wiersz:


Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,

niech szkoła w dom się wspólny zmienia!

Praca wychowawcy to praca niełatwa,

bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.

Kocha ona figle i chętnie się czubi,

stroni od książki, uczyć się nie lubi.

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.