14 X- DEN i ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

14 X- DEN i ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum

paź 17, 2015 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 sam 3217 den14 X miała miejsce w naszej szkole uroczystość poświęcona obchodom Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowaniu uczniów klasy I gimnazjum. W tym pięknym październikowym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: emerytowani nauczyciele, rodzice, przewodniczący Gminy Gromnik- pan Zdzisław Maniak oraz wójt gminy Gromnik- mgr Bogdan Stasz, który złożył wszystkim nauczycielom, jak również pozostałym pracownikom szkoły życzenia oraz przyznał Nagrody Wójta za całokształt pracy dydaktyczno- wychowawczej Paniom: mgr Małgorzacie Majce i mgr Marcie Pawlik- Włudyce.

Następnie  dyrektor szkoły mgr Józef Marszałek wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podziękował i złożył słowa uznania wszystkim nauczycielom za odpowiedzialną pracę na niwie kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Na zakończenie uhonorował Nagrodą Dyrektora tych nauczycieli, którzy w minionym roku wyróżnili się swoją pracą: Panią mgr Elżbietę Kwaśną oraz Panią mgr Ewę Dydyk.

Z kolei miał miejsce montaż słowno- muzyczny, któremu przyświecały słowa: „Za tę cierpliwość z duszą rozdartą i za tę wiarę, że jednak warto. Dziękujemy”. Uczniowie, recytując wiersze i śpiewając piosenki, wyrazili wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w ich wykształcenie oraz wychowanie.

Ta uroczystość zapisze się najgłębiej w pamięci uczniów klasy I gimnazjum (oraz ich wychowawczyni- pani mgr Ewy Dydyk,20152016 sam 3213 która czuwała nad przebiegiem całej uroczystości), gdyż właśnie podczas niej stali się pełnoprawnymi członkami nowej społeczności szkolnej. Sprawiły to wypowiedziane przez nich słowa ślubowania oraz uroczysty akt pasowania, którego dokonał dyrektor szkoły.  Witamy ich serdecznie i mamy nadzieję, że w gimnazjum, w pocie czoła, zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pomogą im wypłynąć później na szerokie wody.

Uroczystość zakończyła się życzeniami od SU skierowanymi do nauczycieli oraz pracowników szkoły, a uzupełniły je laurki wykonane przez przedstawicieli tej organizacji szkolnej.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.